Get Adobe Flash player

Harmonogram zberu TKO a separovaného odpadu

 

kalendar


Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/obec013/public_html/templates/templ_mokroluh_p3c_v_25_11/functions.php on line 197

uv deti 2012Stalo sa už tradíciou počas niekoľkých rokov v našej obci Mokroluh, že posledná februárová nedeľa patrí uvítaniu najmladších Mokrolužanov medzi plnoprávnych občanov obce Mokroluh. Tak tomu bolo aj 26. februára 2012.
V nedeľu popoludní ožila zasadačka Obecného úradu najmenšími návštevníkmi v sprievode svojich rodičov. Boli to deti narodené počas roka 2011 našim obyvateľom:
Sebastián Sobek, Erik Bogoľ, Benjamín Cunha, Jakub Kubis a Adam Basarík.
Slávnosť začala úvodnou básňou „Čujte ľudia aká u nás novinôčka“ v prednese Alexandry Semanovej (žiačky 4. roč. ZŠ Mokroluh).

Všetkých prítomných, najmä však tých najmenších privítal starosta obce Pavol Petrič. Vo svojom príhovore vyjadril radosť, že aj napriek dnešným ťažkým sociálno-ekonomickým časom sa mladí ľudia neboja priviesť na svet deti. Uistil rodičov, že iste toho nebudú nikdy ľutovať, lebo  keď deti v živote robia aj starosti, predsa sú tisícnásobnou radosťou. V ďalších slovách prítomných najmenších Mokrolužanov v mene Slovenskej republiky i v mene obce Mokroluh slávnostne uvítal medzi plnoprávnych občanov našej obce. Poprial im veľa zdravia, šťastia, spokojnosti, úspechov, no hlavne Božieho požehnania na každom kroku ich života. Zároveň zaželal aj rodičom, aby sa výchova ich dieťaťa stretávala vždy s úspechom, aby zo svojich detí mali vždy len radosť. Aby to dosiahli, poprial im k tomu veľa múdrosti, trpezlivosti ale tiež hlavne hojnosť Božieho požehnania.
Atmosféru slávnostnej chvíle umocnilo svojim vystúpením husľové trio v podaní mamky Janky Kaščákovej s dcérami Kristínou a Miriam.
Tak prichádzali rodičia s deťmi, prevziať si darček, venovaný obcou, z rúk starostu a zapísali sa do obecnej kroniky.

Nasledoval program detí ZŠ Mokroluh, ktorý so žiakmi pripravila  Ing. Slávka Hoľpitová.
-    „Čo všetko deťom k šťastiu treba“ – spoločný prednes básne súrodencov Samuela a Alexandry Semanových (4. roč.)
-    Uspávanka „Búvajže len, búvaj“ – spev: Viktória Foľtová (2. roč.) a Soňa Semanová (3. roč.), hudobný doprovod na zvonkohre: Alexandra Semanová (4. roč.)
-    Dramatizáciu básne o uspávaní bábiky predviedli Viktória Foľtová a Soňa Semanová.
Po dojímavom programe žiakov ZŠ nasledovalo pohostenie všetkých prítomných za asistencie členov zastupiteľstva obce Mokroluh.
    Tešíme sa na ďalšie stretnutie o rok, veríme, že aj v roku 2012 nám pribudnú noví malí spoluobčania.