Get Adobe Flash player

Harmonogram zberu TKO a separovaného odpadu

 

kalendar


Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/obec013/public_html/templates/templ_mokroluh_p3c_v_25_11/functions.php on line 197

V nedeľu 17. februára 2013, popoludní, prijali pozvanie do Kultúrneho domu v Mokroluhu bábätká narodené počas roka 2012 a ich rodičia, na slávnosť „Uvítanie detí do života“, aby sme medzi nami privítali ten najväčší zázrak, dieťa – našich nových malých občanov našej obce Mokroluh.

Uplynie ešte veľa času, kým títo drobčekovia pochopia význam ľudských slov, kým pochopia čo je to láska, ale i bolesť a sklamanie. Ale už teraz dokážu čítať v matkinej dlani nehu a lásku, z dlaní otca istotu a pokoj. A my im už dnes, hoci o tom nevedia, dávame do daru kúsok domova, miesto, kde budú žiť, našu obec Mokroluh, kde budú mať svoje korene.

Stretnutie, ktorého slávnostnú atmosféru vytvoril svojim príhovorom starosta obce Pavol Petrič bolo milé a veľmi srdečné.

Slávnostnú chvíľu umocnili svojim vystúpením aj deti zo Základnej školy v Mokroluhu, ktoré si pod vedením Ing. Slávky Hoľpitovej pripravili básničky a recitáciu i spev uspávanky. Po podpísaní rodičov do obecnej kroniky mali rodičia príležitosť pokolísať svoje deti v krásnej vyrezávanej kolíske. Po skončení programu prítomní posedeli s vedením obce a poslancami OZ pri občerstvení a v družných rozhovoroch.